sd
كدخبر: ۲۹۰۸۶
تاريخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۸۹ - ۱۱:۴۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
دیدار رحیم مشایی با هنرمندان در حمام ! + تصویر
امروز

هنرمندان و فعالان فرهنگی هنری استان مرکزی، صبح چهارشنبه و در جریان سفر استانی هیات دولت به این استان، با "اسفندیار رحیم مشایی" مشاور رییس جمهور و رییس کمیسیون فرهنگی دولت دیدار کردند.

در این نشست صمیمی که در حمام چهارفصل اراک برگزار شد، ابتدا نمایندگان رشته های مختلف فرهنگی هنری استان مرکزی به بیان دیدگاه ها خود پرداختند و سپس "اسفندیار رحیم مشایی" به سخنرانی پرداخت.

شایان ذکر است بنای "حمام چهارفصل اراک" مربوط به اواخر دوران قاجاریه است. بنیانگذار این بنا شخصی به نام "حاج محمد خوانساری" بود. این حمام دارای سه قسمت مردانه، زنانه و حمام اقلیت های مذهبی بود و مانند تمام حمام های قدیمی که از آب جاری استفاده می کردند، چند متر از سطح خیابان پایین تر ساخته شده است . رختکن حمام با کاشی کاری های بسیار زیبای هفت رنگ تزئین شده است و سقف حمام روی هشت ستون قرار دارد. این ستون ها دارای پیچگاه های بسیار زیبا و کاشی های منقوش است. در حال حاضر این حمام به عنوان موزه مورد بازدید علاقمندان قرار دارد. وجه تسمیه آن به واسطه ی تابلوهای کاشی آن است که چهار فصل سال بر روی آن ها نقش بسته و در چهار سمت سربینه حمام مردانه نصب است.


تصاویر زیر توسط "روزبه جدیدالاسلام" عکاس سایت دولت به ثبت رسیده است؛ برای بزرگنمایی این تصاویر باید روی تصویر مورد نظر کلیک کنید:


مطالب مرتبط
* نام:
ايميل:
* نظر:
تازه‌هاي سايت: