sd
كدخبر: ۲۷۹۸۶
تاريخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۸۹ - ۱۱:۳۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
همه چیز در رابطه با پارتی جنجالی سفارت فرانسه در ایران!
امروز
پس از احضار سفیر ایران در فرانسه به علت انجام وظیفه پلیس دیپلماتیک در حاشیه برگزاری یک پارتی در سفارت فرانسه در تهران، جزئیات کامل فضاسازی و هتاکی سفارت فرانسه در تهران، منتشر شد.
چندی پیش سفارت فرانسه در تهران اقدام به برگزاری مراسمی تحت عنوان کنسرت" موسیقی محلی" در محل سفارتخانه نمود که حدود 120 زن و مرد ایرانی و 50 میهمان از سایر سفارتخانه های مستقر در تهران میهمان آن بودند.
به گزارش پیمانه به نقل از مشرق:پیش از آغاز این مراسم، تعدادی از میهمانان در خیابان ها و کوچه های اطراف سفارت فرانسه اقدام به کشف حجاب کرده و وضعیت ناهنجار و ساختارشکنانه ای در اطراف این سفارتخانه به وجود آوردند که پلیس دیپلماتیک با مشاهده این وضعیت از ورود افراد مذکور به سفارتخانه جلوگیری کرده و به آنان متذکر می شود که اینجا تهران است و باید به قوانین جمهوری اسلامی احترام بگذارند. 


اما افرادی که با اقدامات ناهنجار خود منجر به ایراد تذکر از سوی پلیس دیپلماتیک شده بودند، با فحاشی و داد و فریاد، اقدام به متشنج کردن فضا کرده و در پی این اقدام، 4 نفر از کارکنان سفارت فرانسه نیز ضمن فحاشی به نظام و پلیس دیپلماتیک، افراد مذکور را با اتومبیل سفارت از درب دیگری وارد سفارت فرانسه کردند. 

پس از فضاسازی تعدادی از کشف حجاب کنندگان در جلوی درب سفارت و توهین آنان به پلیس دیپلماتیک، تعدادی دیگر از میهمانان کنسرت سفارت فرانسه نیز تشویق شده و یک زن دیگر اقدام به کشف حجاب و درگیری فیزیکی با یک پلیس زن می نماید که منجر به بازداشت وی می گردد.
در این کنسرت که ظاهرا با سرو مشروبات و وضعیت حاکم بر آن بیشتر به یک پارتی شبیه بوده است، حدود 50 دستگاه خودروی سیاسی از سایر سفارتخانه ها حضور داشته و اتومبیل حامل سایر میهمانان که حتی برخی از آنها تاکسی نیز بوده، به حیاط سفارتخانه راهنمایی می شدند.
در این کنسرت، حدود 37 هنرمند ایرانی از رشته های مختلف توسط رایزن فرهنگی سفارت فرانسه دعوت شده بودند که برخی از آنان بویژه برخی چهره های مطرح سینما در مراسم حضور یافته، اما برخی دیگر با رصد احتمال برملا شدن حضورشان در این مراسم، از حضور در آن سر باز زدند.


جالب اینکه در مقابل توهین های مکرر رایزن فرهنگی سفارت فرانسه به ایران و فرهنگ کشورمان، هنرمندان حاضر در این مراسم هیچ گونه واکنشی از خود نشان ندادند.
علیرغم توهین های مکرر فرانسوی ها به فرهنگ ایرانی در این مراسم، و برخورد زننده کارکنان سفارت و برخی میهمانان با پلیس دیپلماتیک، سفارت فرانسه موضوع را به کشور خود گزارش کرده و فرانسه نیز سفیر ایران در این کشور را احضار کرد.
این اولین بار نیست که سفارت فرانسه با دعوت از برخی هنرمندان کشورمان، اقدام به برگزاری مراسم های مشکوک و ساختارشکنانه در ایران می نماید.
* نام:
ايميل:
* نظر:
تازه‌هاي سايت: